Sal Floveral – czy działa? Skład, Efekty, Cena

Sal Floweral sól do kąpieli

Sól do kąpieli, które jest całkowicie naturalne, aby oczyścić, odtruć i uspokoić ciało. Dobrze znany ze swoich korzyści wellness Sal Floveral jest siarczan magnezu w najczystszej postaci. Sal Floveral zregeneruje ciało, pomagając zrelaksować się i złagodzić bóle mięśni, aby pomóc w szybszym powrocie do zdrowia i poprawić sen. Delikatne czyste moczenie w kąpieli dla relaksu umysłu, ciała i duszy.

Co to jest Sal Floveral?

Sal Floveral to lecznicza sól do kąpieli, która przyniesie ulgę dla ciała jak i dla umysłu, kojąc nerwy. Bazą produktu jest sól Epsom, Epsom nie jest określeniem co, ale gdzie. Nazwa soli Epsom pochodzi od źródła w Surrey, w Anglii, gdzie została po raz pierwszy znaleziona. Lecznicze działanie soli Epsom jest znane od pokoleń, a minerał ten jest znany z tego, że pomaga w relaksacji, regeneracji mięśni, stanach zapalnych, niedoborze magnezu, a nawet przynosi ulgę w chorobach skóry.

Jak działa Sal Floveral?

Aby zrozumieć tok myślenia stojący za korzyściami płynącymi z soli Epsom, musisz wiedzieć, co tak naprawdę znajduje się w Sal Floveral.

Sól Epsom jest wykonana z magnezu (który zwykle znajduje się w żywności, takiej jak nasiona, orzechy i niektóre owoce i warzywa), a także siarczanu. Magnez jest znany z tego, że zwiększa relaks, zmniejsza stan zapalny i pomaga w funkcjonowaniu mięśni i nerwów. A siarczan w soli Epsom podobno pomaga w regeneracji i detoksykacji. Biorąc kąpiel w soli Epsom, lub wystawiając skórę na działanie soli Epsom w kremie, mamy nadzieję zwiększyć poziom magnezu i zmniejszyć bolesność mięśni.

Sal Floveral – Efekty

Kąpiel z dodatkiem Sal Floveral jest przydatnym domowym środkiem. Rozpuszczanie Epsom soli w wodzie do kąpieli pozwala im rozbić się na magnez i siarczan. Mówi się, że moczenie się w wannie wypełnionej solami Epsom pozwala na wchłonięcie tych składników przez skórę, dzięki czemu organizm może je wykorzystać.

Zastosowanie Sal Floveral w pielęgnacji ciała

 • Złuszczanie martwego naskórka: Pod prysznicem lub w kąpieli wymieszaj garść Sal Floveral z łyżką stołową kąpieli lub oliwy z oliwek i pocieraj całą mokrą skórę, aby złuszczyć i zmiękczyć. Dokładnie spłucz.
 • Złuszczający preparat do oczyszczania twarzy: Aby oczyścić twarz i jednocześnie złuszczyć skórę, wymieszaj pół łyżeczki soli Epsom ze swoim zwykłym kremem oczyszczającym. Delikatnie wmasuj w skórę i spłucz zimną wodą.
 • Usuwanie zaskórników: Dodaj łyżeczkę soli Epsom i 3 krople jodu do pół filiżanki wrzącej wody. Nałóż tę mieszankę na zaskórniki za pomocą wacika.
 • Usuń zapach stóp: Wymieszaj pół filiżanki soli Epsom w ciepłej wodzie i mocz stopy przez 10 minut, aby usunąć przykry zapach, ukoić obolałe stopy i zmiękczyć szorstką skórę.
 • Usuń lakier do włosów: Połącz 1 galon wody, 1 filiżankę soku z cytryny i 1 filiżankę soli Epsom. Przykryj mieszaninę i pozostaw na 24 godziny. Następnego dnia wlej mieszankę na suche włosy i pozostaw na 20 minut przed umyciem włosów jak zwykle.
 • Zwiększanie objętości włosów: Połącz równe części głębokiej odżywki i soli Epsom i podgrzej na patelni. Ciepłą mieszankę rozprowadź na włosach i pozostaw na 20 minut. Dokładnie spłucz.

Sal Floveral – Efekty

Zdrowotne właściwości Sal Floveral

 • Usuwanie drzazg: Namocz dotknięty obszar skóry w kąpieli z solą Epsom, aby wyciągnąć drzazgę.
 • Leczenie grzyba paznokci: Trzy razy dziennie moczyć chore palce u stóp w gorącej wodzie zmieszanej z garścią soli Epsom.
 • Łagodzić zwichnięcia i siniaki: Dodaj 2 filiżanki soli Epsom do ciepłej kąpieli i moczyć, aby zmniejszyć bolesność mięśni, ból i obrzęk zwichnięć i siniaków.
 • Łagodzenie dyskomfortu związanego z podagrą: Złagodzenie dyskomfortu podagry i zmniejszenie stanu zapalnego poprzez dodanie 2-3 łyżeczek soli Epsom do umywalki i zanurzenie dotkniętej stopy/stawu. Woda powinna być tak gorąca, jak jest to wygodne. Moczyć przez około 30 minut.

Sal Floveral – Skład

Sól Epsom, która nosi również nazwę siarczanu magnezu, jest związkiem chemicznym składającym się z magnezu, siarki i tlenu. Jej mniej naukowa nazwa wywodzi się z powszechnego występowania we wsi Epsom w Surrey w Anglii, jednym z pierwszych miast uzdrowiskowych w kraju, gdzie ludzie przyjeżdżali, aby „zaczerpnąć wody” z gorzkiego źródła soli, które uważano za mające właściwości lecznicze.

Poniższa lista przedstawia pełen skład Sal Floveral:

 • Sól Epsom – Czysta sól Epsom, która od dawna znana jest z tego, że ożywia zmęczone, obolałe mięśnie i odświeża wygląd skóry.
 • Olejek eteryczny lawendowy – esencja z lawendy sprzyja lepszemu snu, a olejki eteryczne uspokajają umysł.
 • Olejek eteryczny cytrynowy – ten olejek eteryczny pomaga uspokoić umysł i przynosi ulgę od stresu.
 • Kwiat słonecznika – zawiera kwas linolowy, który pomaga skórze zatrzymać wilgoć, dzięki czemu staje się ona mniej sucha.

Jak stosować Sal Floveral?

Podczas stosowania Sal Floveral należy zawsze postępować zgodnie z instrukcją produktu. Ilość potrzebnego produktu będzie się różnić w zależności od celu jaki chcesz osiągnąć podczas kąpieli.

Oto prosta instrukcja jak należy przygotować kąpiel z Sal Floveral:

 • Rozpuść jedną do dwóch filiżanek soli Sal Floveral w bieżącej ciepłej wodzie
 • Moczyć ciało co najmniej 15 minut

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, aby uzyskać więcej szczegółów na temat tego, ile produktu należy użyć, a także jak często można wziąć kąpiel z solą Sal Floveral.

Możesz również sprawdzić opakowanie w celu uzyskania informacji na temat konkretnego zastosowania w wannie.

Przechowywanie

Sole Epsom powinny być przechowywane w szczelnym pojemniku i utrzymywane w suchości. W formie przeczyszczającej, powinny być przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, które jest niedostępne dla dzieci i zwierząt domowych.

Występowanie przeciwwskazań

Sal Floveral to produkt kosmetyczny o naturalnym składzie. Nie zostały potwierdzone jakiekolwiek działania niepożądane czy przeciwwskazania do stosowania produktu. Jednakże sole Epsom powinny być stosowane z pewną ostrożnością. Zawsze najlepiej jest porozmawiać z lekarzem przed użyciem tego produktu, jeśli masz stwierdzone choroby skórne.

Sal Floveral – Opinie i Recenzje

Aby potwierdzić, że właściwości o których mowa w tym wpisie nie występują tylko na papierze warto przeanalizować opinie osób, które korzystają z tego produktu. Prześledziliśmy kilka komentarzy, które można z łatwością znaleźć na popularnych forach internetowych i bez przedłużania można wprost stwierdzić, że Sal Floveral cieszy się dobrą sławą wśród swoich użytkowników. Poniższe opinie są tego dowodem.

Sal Floveral – Opinie i Recenzje

Oto kilka recenzji użytkowników Sal Floveral:

Zapach jest kojący, a ogólne doświadczenie jest świetne, a Sal Floveral rzeczywiście pachną lawendą. Czuję się lepiej po użyciu tego produktu. Nie wysuszają skóry, a wręcz przeciwnie, pozostawiają ją bardziej natłuszczoną. Warte użycia, jeśli masz czas na właściwy relaks, jeśli chcesz uzyskać z nich najwięcej korzyści.

Ta rzecz pracuje dla mojego bólu pleców jak nic innego, i to jest tak tanie! Właśnie moczę się w wannie dla około 15 minut i wychodzę czując 10 razy lepiej. Sal Floveral ma cudowny zapach (kocha to!) i to robi także robi moją skórę super miękka. Dla mnie sól Sal Floveral jest 100 razy lepsza niż jakakolwiek wymyślna sól do kąpieli tam. Must have!

Uwielbiam sole Epsom i niedawno odkryłam nowy sposób korzystania z nich. Mam egzemę na stopie i kiedy używam peelingu z soli Epsom i olejku dla niemowląt, jej stan znacznie się poprawia i znika całkowicie, jeśli jestem sumienna w używaniu go każdego dnia. Zawsze będę mieć pod ręką torbę na peelingi i kąpiele.

Tak relaksujący i zawsze jest wielkim ukojeniem przed położeniem się do łóżka jeżeli właśnie miałem naprawdę długi dzień. Przygotowuję kąpiel z dodatkiem Sal Floveral, zapalam świece, nalewam bąbelkową kąpiel pełną aromatycznej soli Sal Floveral, i właśnie łykam na kieliszku na winie. Jeżeli ty chcesz chillować przy końcówką dzień, upewniał się dawać to próbować i ja pomaga ciebie sen i robi czujesz dużo więcej relaksującego

Gdzie kupić Sal Floveral? Cena

Przedział cenowy produktów zawierających sól Epsom jest mocno zróżnicowany. Wynika to zarówno z jakości soli zawartej w takich produktach jak i dodatkowych substancji zawieranych w danych produkcie. W przypadku Sal Floveral mamy do czynienia z najwyższej jakości oryginalnej soli Epsom oraz dodatku olejków eterycznych, które wspomagają działanie samej soli.

Obecnie opakowanie o pojemności 250 ml można zamówić na oficjalnej stronie produktu w cenie 137 złotych.

Przestrzega się przed zakupem Sal Floveral na Allegro czy innych tego typu portalach sprzedażowych. Warto mieć na uwadze, że tylko oryginalna sól Epsom posiada zdrowotne właściwości i tylko taka przyniesie oczekiwane efekty.

Czy warto spróbować kąpieli w soli Sal Floveral?

Potencjalne korzyści i niskie ryzyko terapii mogą sprawić, że warto spróbować kąpieli w soli Epsom. Na początek, moczenie stóp w kąpieli z solą Epsom może pomóc w łagodzeniu pęcherzy. Magnez pomaga zmniejszyć stan zapalny w warstwie śródbłonka skóry.

Co najważniejsze, wszystko, co pomaga ci się zrelaksować, można uznać za wygraną w odzyskiwaniu. Taka kąpiel pomaga zrelaksować się po ciężkim treningu, to samo w sobie może pomóc przyspieszyć regenerację, ponieważ kortyzol promuje rozpad mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *