Nowe Euphorbium S na katar infekcyjny

Euphorbium S to lek w postaci aerozolu do nosa z pompką, skuteczny na katar o różnej etiologii wirusowej, bakteryjnej, alergicznej. Lek upłynnia wydzielinę i ułatwia jej odpływ, a dodatkowo regeneruje błonę śluzową nosa. Jest to niezwykle istotna cecha, gdyż po przejściu infekcji kataralnej proces regeneracji błony śluzowej nosa zachodzi powoli, trwa od 2 do 4 tygodni i w tym okresie bezbronna błona śluzowa jest szczególnie podatna na kolejne zakażenia oraz rozwój odczynów alergicznych.

Sam katar może prowadzić do kłopotliwych powikłań ? u niemowląt do zapalenia ucha środkowego i zapalenia oskrzeli, a u starszych dzieci i dorosłych do zapalenia zatok przynosowych. Obrzęk błony śluzowej nosa w pewnych sytuacjach może stymulować rozwój polipów, które zwężają jeszcze bardziej światło w przewodach nosowych.

Ponieważ banalny katar może mieć niebanalne znaczenie dla naszego zdrowia, niezwykle ważny jest wybór właściwego leku, skutecznego, bezpiecznego, działającego na przyczynę kataru, a nie tylko objawy. Takim lekiem jest nowe Euphorbium S, którego naturalne składniki działają przeciwwirusowo hamują namnażanie wirusów RSV, HSV-1 i paragrypy typu 2*.

Nową formułę leku Euphoribum S poprzedziły szczegółowe badania. Zaowocowały one nie tylko niewielką zmianą składu w stosunku do wcześniejszej wersji Euphorbium compositum S, ale również lepiej dopasowanymi rozcieńczeniami wybranych składników, dzięki czemu lek jest jeszcze bardziej skuteczny, a jednocześnie bezpieczny w terapii kataru infekcyjnego.

Na podstawie badań podstawowych (in vitro) potwierdzono różną siłę przeciwwirusową poszczególnych składników Euphorbium S w zależności od ich stężenia. Nowy skład został tak skompilowany, aby zachowując bezpieczeństwo stosowania, dobrać taką zawartość poszczególnych składników, aby w jak największym stopniu hamowały aktywność wirusów. Jest to szczególnie istotne, gdyż Euphorbium S jest na rynku jedynym lekiem donosowym o potwierdzonym działaniu przyczynowym przeciwwirusowym.

Dodatkową zaletą leku jest specjalnie skonstruowany dozownik bez gazu rozpylającego, w którym system mikrodyfuzyjny zapewnia powstanie mikrocząsteczek aerozolu „mgły”, delikatnie osadzającej się na błonie śluzowej. Jednocześnie tak zwany system pojedynczej dawki zapewnia -wyrzut dokładnie takiej samej ilości leku za każdym razem. Kształt samego aplikatora został dostosowany do fizjologicznego kształtu nosa.

Średnia cena za opakowanie 20 ml to około 27 zł.

* RSV (Respiratory Syncytial Virus) jest głównym patogenem odpowiedzialnym za infekcje dróg oddechowych u większych dzieci oraz najczęstszą przyczyną chorób dolnych dróg oddechowych u niemowląt. HSV-1 (Herpes Simplex Virus) to wirus opryszczki pospolitej. Wirusy paragrypy odpowiadają zaś za 5 – 20% infekcji dróg oddechowych u dzieci i około 5% u dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *