[?] Regulamin i polityka prywatności                                                   | Partnerzy  Reklama O nas | Kontakt |  

Dieta : zapalenie żołądka, problemy z jelitami i ciągłe bóle brzucha.

Aby ulzyc sobie w bólu należy spróbować pic 3 razy dziennie ciepłą wodę z miodem - sposób banalny a przynosi w krótkim czasie ogromną ulgę. Terapia miodem w przypadku problemów z układem trawiennym, była już przeprowadzona przez naukowców.  Miód powoduje stopniowe zmniejszanie bólu i pobudliwości nerwowej, ustępowanie nudności i zgagi, a także poprawę snu i łaknienia. W wielu przypadkach zapalenia i choroby wrzodowej żołądka leczenie miodem pozwala na uzyskanie lepszych wyników niż w przebiegu tradycyjnej terapii tych schorzeń.Istnieją dowody na to, że miód skutecznie ochrania błonę śluzową żołądka przed szkodliwym działaniem alkoholu.

Czytaj więcej: Dieta : zapalenie żołądka, problemy z jelitami i ciągłe bóle brzucha.

Pierre Dukan po raz pierwszy w Polsce.

 

W miniony czwartek, 13 września w restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich odbyła się konferencja prasowa z udziałem samego Pierre’a Dukana, twórcy słynnej diety białkowej, na której zbędne kilogramy zrzuciło już ponad 33 miliona osób na całym świecie!

Dr Pierre Dukan jest jednym z najbardziej znanych i doświadczonych francuskich dietetyków. Ponad 35 lat doświadczenia w dziedzinie zachowań żywieniowych zaowocowało aż 19 pozycjami książkowymi sprzedającymi się już w ponad 2,5 milionach egzemplarzy. Jego dieta białkowa oparta na 4 fazach znana jest już na całym świecie. W miniony czwartek Dr Dukan odwiedził nasz kraj, aby osobiście opowiedzieć o swojej metodzie oraz pokazać zupełną rewolucję  w internetowym odchudzaniu.

Czytaj więcej: Pierre Dukan po raz pierwszy w Polsce.

Dieta dla diabetyka

1267674_apples_and_pears.jpgCukrzyca typu II to bez wątpienia jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Dotyka osób w każdym wieku – zarówno starszych, ale także małych dzieci. 27 czerwca obchodzony jest Dzień Walki z Cukrzycą. O kilka porad związanych dietą dla diabetyka poprosiliśmy Hannę Bieszczad, dietetyka z Centrum Naturhouse.

Prawidłowo skomponowana dieta ma szczególne znaczenie dla każdej osoby chorej na cukrzycę. Podstawowe zasady żywieniowe, których powinni przestrzegać diabetycy nie są jednak skomplikowane i nie różnią się w znacznym stopniu od tych dla osób zdrowych. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Osoby chore powinny przede wszystkim pamiętać o regularnym spożywaniu 5-6 posiłków dziennie, najlepiej o ustalonych porach. Najważniejsze są śniadania, obiady i kolacje, mniejsze porcje lub przekąski można przeznaczać na drugie śniadanie i podwieczorek. Dieta diabetyka musi być przede wszystkim zrównoważona, oparta na różnorodnych produktach z uwzględnieniem wszystkich grup składników odżywczych. Warto mieć na uwadze właściwości spożywanych produktów, aby wiedzieć, co może pomóc, a co zaszkodzić zdrowiu. - Osoby chore na cukrzycę typu II powinny włączyć do jadłospisu węglowodany złożone, ponieważ podczas trawienia złożonego związku dochodzi do powolnego uwalniania glukozy do krwi, co nie powoduje jej gwałtownych skoków – mówi Hanna Bieszczad, dietetyk z Centrum Naturhouse.

Czytaj więcej: Dieta dla diabetyka

Dieta beż żelaza? HCV, WZW C

1006890_soup_roll.jpgWśród wielu teorii opowaida się o powinności trzymania diety niskożelazowej, przy zakażeniu HCV. Wirus HCV replikując (rozmnażając się) używa żelaza. Udowodniono naukowo, że niski poziom żelaza we krwi sprzyja ograniczeniu replikacji wirusa. Przeprowadzono nawet próby "puszczania krwi" pacjentom zakażonym, odnosząc podobno niezłe efekty w ich poziomie wiremii. Podobnie tłumaczy się między innymi, niską wykrywalność wśród dawców krwi na obecność HCV, podczas wprowadzenia testów z początkiem lat 90'. Tłumaczono to specyficznym środowiskiem dawców krwi, że są to ludzie przeważnie młodzi, zdrowi, jednak, czy systematyczne "upuszczanie" u nich krwi nie było także powodem tej ich większej odporności na zakażenie?

Czytaj więcej: Dieta beż żelaza? HCV, WZW C

Wyszukiwarka

Polecamy

logoaku2.png

WSPÓŁPRACA

Copyright Znaneleki.pl