[?] Regulamin i polityka prywatności                                                   | Partnerzy  Reklama O nas | Kontakt |  

Rusza konkurs Prix Galien Polska

Już od 9 czerwca można składać aplikacje do III edycji konkursu Prix Galien, który ma na celu docenienie innowacyjności w farmacji i medycynie.

Firmy i instytucje badawcze mogą zgłaszać swoje produkty i odkrycia do 27 września 2015 r. w czterech kategoriach.

Patronat medialny objął ponownie portal znaneleki.pl

 

1. Innowacyjny produkt leczniczy

2. Innowacyjne odkrycie naukowe

3. Innowacyjny wyrób medyczny

4. Innowacyjne rozwiązanie informatyczne dla medycyny

Na straży najwyższego poziomu merytorycznego stoi niezależna kapituła, gromadząca wybitne postaci środowiska farmaceutycznego i medycznego, kierowana przez prof. dr hab. Franciszka Kokota. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o kategoriach i zasadach udziału i zgłaszania swoich kandydatur. Gala finałowa odbędzie się 17 listopada 2015 r. w warszawskim hotelu Sheraton.

 

Szczegóły konkursu widoczne są na stronie Prix Galien  www.prixgalien.pl

 

Prix Galien ufundował w 1970 roku we Francji farmaceuta Roland Mehl z intencją promowania znaczących i najbardziej przełomowych postępów dokonanych w przemyśle farmaceutycznym i medycznym. Z biegiem lat, nagroda zyskała prestiż i uznanie w wielu krajach. Obecnie stanowi jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie farmacji i medycyny, którego ranga jest porównywana do Nagrody Nobla.

Nazwa Prix Galien pochodzi od imienia Klaudiusza Galena, greckiego ojca farmacji i medycyny, utalentowanego eksperymentatora, anatoma i filozofa, którego odkrycia wywarły bardzo duży wpływ na rozwój nauki. Nagroda przyznawana jest firmom i jednostkom, które rozumieją potrzebę inwestowania w badania, najnowszą technologię i innowacyjne produkty lecznicze i wyroby medyczne. Zgodnie z tradycją, w Kapitule Konkursowej zasiadają czołowi naukowcy, posiadający niepodważalną wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, aby ocenić zgłaszane innowacje.

Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w wielu krajach m.in.: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech oraz Turcji, Izraelu RPA, oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Od 2012 roku konkurs odbywa się również w Polsce. Co dwa lata organizowana jest edycja międzynarodowa, wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej.

 

.

WSPÓŁPRACA

Copyright Znaneleki.pl