[?] Regulamin i polityka prywatności                                                   | Partnerzy  Reklama O nas | Kontakt |  

ONKOBIEG 2014

Zgodnie z tradycją pierwsza niedziela września tj. 07.09.2014 była dniem siódmej edycji ONKOBIEGU.

Celem tego przedsięwzięcia było zademonstrowanie solidarności z pacjentami, zmagającymi się z chorobą nowotworową, poprzez udział w imprezie charytatywnej o niepowtarzalnym, rodzinnym charakterze. Inicjatorem oraz głównym pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA.

ONKOBIEG 2014 odbył się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Ursynów. Współorganizatorami wydarzenia były Fundacja „Wspólna Droga United Way Polska” oraz Fundacja „DOBRZE ŻE JESTEŚ”. Wszyscy członkowie tych organizacji pozarządowych pełnili swoje obowiązki społecznie, nie pobierając żadnego wynagrodzenia w ramach tego projektu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Dzielnicy Ursynów – Piotr Guział oraz Dyrektor Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie – prof. dr hab. med. Krzysztof Warzocha. Patronat medialny nad akcją sprawowały: TVP Warszawa i Trójka Polskie Radio, a partnerem promocyjnym była firma Grayling.

ONKOBIEG to charytatywna impreza rekreacyjno-edukacyjna, której główną ideą jest nagłośnienie problematyki wczesnego rozpoznawania mięsaków oraz pomoc w zebraniu środków pieniężnych na rzecz Stowarzyszenia SARCOMA i jego podopiecznych.

Trasa ONKOBIEGU o długości 1350 m biegła wokół zabudowań Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej - Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Biegaczy do przygotował mistrz olimpijski Paweł Nastula, który poprowadził profesjonalną rozgrzewkę. Na trasie wszystkich śmiałków dopingował zespół Bloco Central a na koniec całej imprezy zagrał zespół The Cookies. Cały bieg trwał 60 minut, a w tym czasie 1080 zarejestrowanych uczestników pokonało pętlę trasy 7780 razy ustanawiając nowy rekord łącznej, przebytej odległości - 10503 km.

Zgodnie z formułą „biegu dla każdego” nowy rekord został osiągnięty dzięki pokonywaniu trasy: biegiem truchtem, marszem, krokiem spacerowym, wspomagając się kijkami „nordic walking”, poruszając się na łyżworolkach, hulajnodze, „na barana” na barkach rodzica, czy też w wózku dziecięcym. Swój udział w tym rekordzie mają również niepełnosprawni i chorzy, którzy dzielnie pokonywali trasę o kulach lub na wózkach inwalidzkich. Wśród uczestników biegu byli również ochotnicy, biorący udział w akcji „Biegnę dla Kacpra”. Czteroletni chłopiec choruje na nowotwór neuroblastoma IV stopnia. Jedyną szansą na poprawę jego stanu zdrowia jest terapia antyGD2. Dzięki okazanemu zaangażowaniu przez uczestników akcji, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 000 zł na leczenie chłopca.

Postawa Fundacji PKO Banku Polskiego nie jest odosobniona. Z roku na rok powiększa się grono partnerów, którzy wspierają Stowarzyszenie darowiznami pieniężnymi na cele statutowe, akcentując w ten sposób swoje poparcie dla przesłania ONKOBIEGU: „podaruj swój indywidualny wysiłek fizyczny, jako wyraz wsparcia osób, walczących z przeciwnościami losu” - mówi Kamil Dolecki prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki „SARCOMA”.

Na podkreślenie zasługuje nie tylko charytatywny charakter ONKOBIEGU, lecz również aspekt rekreacyjny i edukacyjny. Bardzo cieszy mnie rosnąca z roku na rok liczba biegaczy. Aktywność fizyczna to jedna z 11 zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, dlatego promocja ruchu jest dziś tak ważna.

Dodatkowo, każdy uczestnik wydarzenia mógł dowiedzieć się jak wcześnie rozpoznawać mięsaki i poznać metody walki z tym rzadkim rodzajem nowotworu. Mięsaki to około 1% wszystkich nowotworów złośliwych u dorosłych i około 15% u dzieci. Rocznie w Polsce mamy około 1 000 zachorowań (w tym 80 u dzieci) – mówi prof. dr hab. med. Piotr Rutkowski, Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz zdjęcia z imprezy dostępne na www.sarcoma.pl/onkobieg/2014/


Kontakt:

Kamil Dolecki
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA
kom. 608 335 326
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

WSPÓŁPRACA

Copyright Znaneleki.pl