[?] Regulamin i polityka prywatności                                                   | Partnerzy  Reklama O nas | Kontakt |  

Czym różni się skóra naczynkowa od skóry z trądzikiem różowatym?

Głównym objawem trądziku różowatego jest rumień. W kolejnych stadiach pojawiają się innego rodzaju zmiany mogące mieć postać grudek, krost obrzęków lub zmian przerostowych. Skóra z trądzikiem różowatym charakteryzuje się wzmożoną reaktywnością na różnego rodzaju bodźce począwszy od wzmożonych reakcji emocjonalnych poprzez gwałtowne reakcje na substancje zawarte w kosmetykach i diecie, a skończywszy na różnicach temperatur. W trądziku różowatym uszkodzona może być  bariera naskórkowa. Z tego powodu bardzo istotne jest stosowane specjalistycznych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnowania skóry dotkniętej trądzikiem różowatym, takich jak seria Iwostin Rosacin.

Innym rodzajem problemu jest skóra naczynkowa. Naczynka w skórze są odpowiedzialne za odpowiednie ukrwienie tkanek, czasem jednak ich działanie zostaje patologicznie zmienione. Naczynka zaczynają pękać pod wpływem nieodpowiedniej pielęgnacji lub też czynników atmosferycznych tworząc nieestetyczny efekt na skórze. Pękanie naczynek często ma związek z alergią. Aby zapobiegać temu procesowi należy starannie dbać o pielęgnację skóry stosując kosmetyki z linii Iwostin Capillin.

 

lek.Beata Jakubowska dermatolog-wenorolog Specjalista dermatolog - wenerolog. Wykonuje zawód od 2005 roku. Pracuje na stanowisku asystenta w Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

iwostin.pl

Wyszukiwarka

Polecamy

logoaku2.png

WSPÓŁPRACA

Copyright Znaneleki.pl