[?] Regulamin i polityka prywatności                                                   | Partnerzy  Reklama O nas | Kontakt |  

Poradnik na temat zabiegów laserowych.

W nowym dziale Ekspert radzi postaramy się odpowiedzieć na wszystkie przesłane do redakcji a także zgromadzone na  forum pytania. Wierzymy bowiem iż prawdziwym źródłem informacji na dany temat jest odpowiedż eksperta w danej dziedzinie, dlatego też każdy artykuł dotyczyć będzie innego zagadnienia medycyny. Dzisiejszy poradnik na temat zabiegów laserowych powstał we współpracy z Pania Urszulą Sztwiertnią Konsultant medyczny firmy SHAR-POL , specjalizującej się w innowacyjnych technologiach laserowych  shar-pol.pl

1.Jaki zbieg laserowy odsysania tłuszczu jest najbardziej efektywny? Chodzi o usunięcie tłuszczu z brzucha, podbródka i ud.
Zabieg laserowy nie polega na odsysaniu tłuszczu, a na niszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą bardzo cienkiego światłowodu emitującego światło lasera. Zabieg jest inwazyjny, wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Powinien być wykonywany laserem dedykowanym tylko do tego zabiegu. Najskuteczniejszym i najbardziej bezpiecznym jest laser Nd:YAG. np.Lipolite firmy Syneron. Zawsze należy rozważyć zabiegi nieinwazyjne, które w wielu przypadkach są bardzo skuteczne.
Skutecznym wyszczuplającym zabiegiem nieinwazyjnym jest redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą platformy Vela. Technologia ta oparta jest na stymulacji naturalnego procesu lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu w tkance tłuszczowej. Jest to możliwe dzięki podgrzewaniu tkanki tłuszczowej do odpowiednio wysokiej temperatury, działając czterema rożnymi źródłami energii: podczerwienią, prądem RF, masażem mechanicznym oraz podciśnieniem. W rezultacie seria 4 zabiegów pozwala na redukcję obwodu ciała od 2 do nawet 7 cm.
2. Posiadam 15 letni tatuaż na ramieniu, którego chciałabym się pozbyć. Czy zabieg laserowy jest dobrym sposobem na pozbycie się tatuażu? Czy będzie widoczna blizna/przebarwienie po jego usunięci? Jeśli zdecyduję się na zabieg czy jest on bardzo bolesny i ile należy razy przystąpić do zabiegu.
Usunięcie barwnika znajdującego się w skórze można wykonać za pomocą lasera tzw Q-Switched. Skuteczność metody laserowego usuwania tatuażu i ilość zabiegów zależy od koloru, ilości barwnika i głębokości, na jaką wprowadzono go do skóry. Podczas zabiegu wierzchnie warstwy pigmentu pochłaniają światło, dlatego liczba zabiegów musi być powtarzana, aż do momentu usunięcia wszystkich warstw. Usunięcie tatuażu jest bezpieczne i odbywa się bez znieczulenia. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza się wywiad i badanie, które mają wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Po zabiegu nie należy nadmiernie eksponować ciała na słońce, ponieważ może to wywołać przebarwienia.
2. Zauważyłam pierwsze żylaki, na jednej nodze, martwię się bo moja mama też ma, czy można to usunąć na zawsze?

Laserowe usuwanie żylaków jest metodą stosunkowo mało inwazyjną i bezpieczną. Nie pozostawia blizn. Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, stosując znieczulenie miejscowe. Im wcześniej się je usunie tym, krótszy zabieg.

2. Po ciąży zostały mi straszne rozstępy, chociaż bardzo dbałam o skórę!, i do tego jest teraz taka rozciągnięta, jakie zabiegi ratunku zaczynam wpadać w depresje?? Już nie karmię.


Pozbycie się rozstępów wymaga głębokiej stymulacji tkanki łącznej i przebudowy kolagenu. W zależności od obszaru zaleca się zastosowanie serii zabiegów (4-6) z udziałem innowacyjnej technologii platformy Vela, a następnie zabieg eTwo? łączącym zabieg ujędrniania z zabiegiem Sublativ. Przykładowo na brzuchu, udach wykonuje się obydwa zabiegi, a na piersiach tylko eTwo?.

5. Czy zabiegi laserowe są bezpieczne? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Zabiegi laserowe są bezpieczne pod warunkiem wykonywania ich za pomocą odpowiedniego sprzętu. Niestety obecnie na rynku wiele gabinetów posiada sprzęt bardzo niskiej jakości oferując bardzo tanie zabiegi. Ponadto wykonywane są zabiegi, dla których laser nie ma certyfikatów. Jest to obecnie niestety częsta nieuczciwa praktyka marketingowa gabinetów. Przeciwwskazania są różne, w zależności od rodzaju zabiegu, o czym pacjent powinien zawsze być poinformowany przed zabiegiem.
6. Mam 17 lat i trądzik - STRASZNY próbowałam już chyba wszystkiego, czy jakiś zabieg laserowy pomoże, boje się że w przyszłości będą blizny po trądzikowe

Wyleczenie trądzika jest sprawą trudną, wymagającą działania w kilku kierunkach (dieta, leki). Poprawę efektów można uzyskać przez wspomaganie leczenia farmakologicznego naświetlaniem aparatem wykonanym w technologii el?s?, która łączy działania światła z emisją prądu RF. Impulsowe światło stymuluje wytwarzanie związku tlenowego, który niszczy bakterie trądzikowe, a prąd RF zmniejsza działanie gruczołów łojotokowych. Skuteczność wynosi 80% po 6 tygodniowej kuracji.

7. Zawsze dbałam o skórę, fakt kontur twarzy już nie ten,  ale nie jest źle, natomiast moja szyja jest straszna, zdradza wiek można coś z tym zrobić ale nie operacyjnie?


W Pani przypadku najkorzystniejszy będzie zabieg eTwo TM. Wykonuje się go na twarzy, szyi i dekolcie. Jest to zabieg dwufazowy, oparty na technologii el0s. Najpierw wykonuje się objętościowe przemodelowanie kolagenu w głębszych warstwach skóry, za pomocą równoczesnej emisji światła o wyjątkowo szerokim spektrum oraz prądu RF o dużej energii. Następnie stosuje się subablacyjny zabieg frakcyjny, czyli silne działanie na skórę za pomocą frakcyjnego bipolarnego prądu RF, punktowo podgrzewającego jej warstwy z minimalnym uszkodzeniem naskórka.

 

Redakcja znaneleki.pl dziekuję za pomoc we współpracy nad materiałem Pani Urszuli Sztwiertni oraz Magdalenie  Biront    royalbrand.pl

WSPÓŁPRACA

Copyright Znaneleki.pl