[?] Regulamin i polityka prywatności                                                   | Partnerzy  Reklama O nas | Kontakt |  

Jesienne dolegliwości przewodu pokarmowego.


BUSCOPAN - PACKSHOTOcenia się, że duża część dorosłej populacji boryka się z zaparciami i bólami brzucha[1]. Powrót do obowiązków po relaksującym urlopie, jesienna aura niesprzyjająca aktywności fizycznej oraz siedzący tryb życia mogą zwiększyć częstotliwość występowania powyższych dolegliwości. W takich sytuacjach pomóc mogą Buscopan i Dulcobis – bezpieczne leki, dzięki którym na pewno odczujesz ulgę.

Niestety wakacje już dawno za nami, trzeba wrócić do codzienności, na nowo podjąć obowiązki w domu, w pracy czy na uczelni. Wybici z rutynowych zajęć, musimy na nowo wdrożyć się w wykonywanie poleceń szefa, dotrzymywanie terminów, podejmowanie wyzwań itp. Taka konfrontacja z codziennością może okazać się uciążliwa dla naszego organizmu. Co więcej, ze względu na zmianę porządku dnia i nawyków żywieniowych, możemy odczuwać przykre dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

 

 

Stres a samopoczucie

Mimo, że latem wypoczęliśmy, naładowaliśmy „baterie” nową energią, podjęcie codziennych obowiązków nieuchronnie wiąże się z uczuciem napięcia. Niewielka dawka stresu jest niezbędna, motywuje bowiem do działania i rozwoju. Niekiedy zwiększa możliwości fizyczne i umysłowe, co pomaga pokonać trudności. Jeśli jednak stres ma charakter stały, może doprowadzić do zaburzeń procesów fizjologicznych, w tym również skurczowego bólu brzucha, wynikającego z kurczenia się mięśni gładkich narządów jamy brzusznej.

 

Jesień nie sprzyja aktywności

Jesienna aura nie sprzyja podejmowaniu aktywnego trybu życia. Temperatura powietrza znacznie się obniża, często pada deszcz, rzadko wychodzi słońce, przez co nie mamy ochoty na ruch na świeżym powietrzu. Ponieważ działanie układu pokarmowego jest silnie związane z aktywnością fizyczną, wraz ze zmianą pór roku i w konsekwencji trybu życia, obserwuje się różnice w jego funkcjonowaniu.

W profilaktyce chorób układu trawiennego kluczowe jest właściwe odżywianie się. Zbilansowana dieta, przyjmowanie posiłków o ustalonych porach to tylko niektóre z ważnych przykazań. Zdarzają się jednak okoliczności, podczas których zasady zdrowego żywienia odkładamy na bok, np. podczas spotkań okolicznościowych, świąt lub imprez z przyjaciółmi. Te krótkie chwile zapomnienia obciążają nasz system pokarmowy – po spotkaniu przy suto zastawionym stole możemy odczuwać dyskomfort trawienny, a przy tym pojawić się mogą również zaparcia i dyskomfort związany z pojawiającymi się skurczami mięśni gładkich przewodu pokarmowego.

 

Jak dbać o prawidłowe działanie układu pokarmowego?

Aby uniknąć powyższych dolegliwości warto zapamiętać kilka wskazówek, które pozwolą nam ograniczyć występowanie przykrych niespodzianek. Warto zatem: 

  • Pić codziennie dużo wody,
  • Unikać napojów gazowanych,
  • Zredukować ilość słodyczy,
  • Prowadzić regularny tryb życia,
  • Starać się unikać sytuacji stresowych.

 

Dulcobis_packshot.jpgDlaczego warto stosować Dulcobis™?

W sytuacji, kiedy powyższe wskazówki nie przynoszą oczekiwanych efektów i pojawiają się zaparcia, warto sięgnąć po Dulcobis - najpopularniejszy na świecie lek przeczyszczający[2], do stosowania na noc.

Dulcobis to lek wysoce bezpieczny oraz skuteczny. Jego działanie jest przewidywalne - efekt następuje w ciągu 6-12 h od zażycia. Dlatego stosuje się go przed snem, aby następnego dnia rano przyniósł oczekiwany skutek. Może być stosowany u kobiet karmiących piersią. Jest przetestowany klinicznie. Badania wykazały, że nie przenika do mleka matki.

Więcej informacji na www.dulcobis.pl oraz www.stopzaparciom.pl

Cena rekomendowana: 7 PLN

 

 

BUSCOPAN - PACKSHOTDlaczego warto stosować Buscopan®?

Substancja czynna leku Buscopan® to butylobromek hioscyny, należący do grupy leków rozkurczowych (spazmolitycznych). Zgodnie z nazwą leki te łagodzą silny skurcz mięśni (spazm). Butylobromek hioscyny zawdzięcza swoją wysoką skuteczność w leczeniu bólu i dolegliwości związanych ze skurczowym bólem brzucha wyjątkowo ukierunkowanemu działaniu w obrębie mięśni gładkich brzucha. W odróżnieniu od leków przeciwbólowych (analgetycznych) jego działanie nie polega na tłumieniu bólu, ale na likwidowaniu przyczyny bólu, czyli skurczu.

Od innych leków rozkurczowych różni się tym, że praktycznie nie przechodzi przez barierę krew–mózg i rzadko powoduje senność. Działa tam, gdzie jest potrzebny, w obrębie jamy brzusznej, przynosząc ulgę w bólu i dolegliwościach związanych z kolką jelitową, wątrobową, jak również nerkową.

Na rynku dostępne są dwa produkty: Buscopan® (10 tabletek po 10 mg) i Buscopan® Forte (10 tabletek po 20 mg).

Więcej informacji na temat produktu na www.buscopan.pl oraz www.nabolbrzucha.pl

Cena rekomendowana: Buscopan 10mg 12 PLN; Buscopan Forte 17,5 PLN

 

Dulcobis i Buscopan to leki z wieloletnim dorobkiem klinicznym. Wysoce bezpieczne oraz skutecznie. Pierwsza pomoc przy zaparciach i skurczowych bólach brzucha.

Numer ewidencyjny: DULC/39/08/12; BUSC/21/08/12

 

Dulcobis, 5 mg, (Bisacodylum), tabletki dojelitowe.

Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć. W przygotowaniu do badań diagnostycznych, w leczeniu przed i pooperacyjnym, w stanach wymagających ułatwienia defekacji. Przeciwwskazania: Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w jamie brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku rzadkich chorób genetycznych, w których występuje nietolerancja składnika pomocniczego produktu, stosowanie produktu jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger Strasse 173,
D-55216 Ingelheim/Rhein, Niemcy. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 18720, wydane przez URPLWMiPB.

 

Buscopan®, (Hyoscini butylbromidum), tabletki powlekane, 10 mg.

Wskazania do stosowania: Stany skurczowe przewodu pokarmowego, stany skurczowe i dyskinezja dróg żółciowych, stany skurczowe w obrębie układu moczowo-płciowego. Przeciwwskazania: Buscopan jest przeciwwskazany: u pacjentów, u których stwierdzono nadwrażliwość na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek inny składnik produktu; u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis); u pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon). Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku rzadkich zaburzeń dziedzicznych, które mogą uniemożliwiać przyjmowanie zawartej w nim substancji pomocniczej, sacharozy. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Niemcy.

 

Buscopan Forte, (Hyoscini butylbromidum), 20 mg, tabletki powlekane.

Wskazania do stosowania: Stany skurczowe przewodu pokarmowego, stany skurczowe i dyskinezja dróg żółciowych, stany skurczowe dróg moczowo-płciowych. Przeciwwskazania: Buscopan Forte jest przeciwwskazany u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis) i patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon). Nie powinien być również stosowany, jeżeli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek ze składników produktu leczniczego. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją niektórych substancji pomocniczych nie powinni stosować tego produktu leczniczego. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger Strasse 173, D-55216 Ingelheim/Rhein, Niemcy. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 18710, wydane przez URPLWMiPB.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.    


[1] www.buscopan.pl ; U&A Study Polska 2008

[2]  IMS Mat 03/2011, dot. rodziny produktów Dulcolax

Wyszukiwarka

Polecamy

logoaku2.png

WSPÓŁPRACA

Copyright Znaneleki.pl