[?] Regulamin i polityka prywatności                                                   | Partnerzy  Reklama O nas | Kontakt |  

Palatin Technologies a firmie Richter na udzielenie licencji na lek Bremelanotyd obejmującą Europę i inne wybrane kraje.

Palatin Technologies, Inc. (NYSE MKT: PTN; zwany dalej: “Palatin”) i Gedeon Richter Plc. (zwany dalej: „Richter”) ogłosiły o zawarciu umowy o współpracy i licencji w celu wspólnego rozwijania i komercjalizacji leku Bremelanotyd we wskazaniach dotyczących zaburzeń seksualnych u kobiet (ang. Female Sexual Disfunction FSD). Działanie to dotyczy Unii Europejskiej, innych państw europejskich oraz dodatkowo wybranych krajach. Richter jest europejską, specjalistyczną firmą farmaceutyczną, silnie ukierunkowaną na zdrowie kobiet. Roczna sprzedaż Richtera przekracza 1,2 mld EUR.

Czytaj więcej: Palatin Technologies a firmie Richter na udzielenie licencji na lek Bremelanotyd obejmującą...

Rynek chirurgii plastycznej w Polsce wart 200 mln zł

Według szacunków PMR, przedstawionych w najnowszym raporcie „Rynek chirurgii plastycznej w Polsce 2014. Prognozy rozwoju na lata 2014-2015” wartość sektora chirurgii plastycznej w Polsce wyniosła w roku 2013 nieco ponad 200 mln zł. W chwili obecnej sektor rozwija się z niższą dynamiką niż kilka lat temu, na co wpływa pogorszenie sytuacji gospodarczej oraz stopniowe dojrzewanie rynku.

Czytaj więcej: Rynek chirurgii plastycznej w Polsce wart 200 mln zł

Sanofi i Towarzystwo Fraunhofer-Gesellschaft informują o utworzeniu Ośrodka Badań nad Produktami Naturalnymi.

Zadaniem ośrodka będzie identyfikowanie nowych związków czynnych w celu przyspieszania prac nad odkrywaniem i rozwojem nowych antybiotyków. Sanofi (EURONEXT: SAN i NYSE: SNY) i Fraunhofer-Gesellschaft, jedna z wiodących europejskich organizacji w dziedzinie badań stosowanych, ogłosiły utworzenie ośrodka badań nad produktami naturalnymi w celu przyspieszania prac nad identyfikowaniem i rozwojem nowych metod leczenia chorób zakaźnych, które są drugą najczęstszą przyczyną śmierci na całym świecie1. W 2011 roku zmarło z ich powodu 10 milionów ludzi.

Czytaj więcej: Sanofi i Towarzystwo Fraunhofer-Gesellschaft informują o utworzeniu Ośrodka Badań nad Produktami...

Wyszukiwarka

Polecamy

logoaku2.png

WSPÓŁPRACA

Copyright Znaneleki.pl